رادیو میکروتیک در شیراز

تنظیم و کانفیگ  MikroTik  رادیو میکروتیک شیراز برای اتصال نقطه به نقطه یا همان پوینت به پوینت

پیکربندی تجهیزات MikroTik از طریق برنامه ای به نام Winbox انجام می شود از این رو پشتیبانی خدمات شبکه توسط تیم لاندا و از جهتنی تنظیم مودها و روتر میکروتیک در شیراز توسط ما انجام می شود. می‌توانید آن را از طریق لینک  دانلود کنید: http://router_address/winbox/winbox.exe (که به ترتیب آدرس دستگاه آدرس روتر است). همچنین می توانید از طریق رابط وب به دستگاه بروید و winbox را از طریق لینک دانلود کنید.

رادیو Mikrotik  شیراز میکروتیک را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

1. اگر برای اولین بار به دستگاه متصل می شوید، بلافاصله پنجره مربوطه با عنوان RouterOS Default Configuration ظاهر می شود و باید با کلیک بر روی Remove Configuration تنظیمات را بازنشانی کنید.

 

2. اگر قبلاً یک بار از دستگاه بازدید کرده باشید، پنجره پیش فرض ظاهر نمی شود. به منوی New Terminal بروید و با دستور system reset-configuration دستگاه را مجددا راه اندازی کنید (پس از راه اندازی مجدد پنجره با تنظیم مجدد تنظیمات ظاهر می شود).

یا به منوی System بروید، سپس – به Reset Configuration. سپس تیک No Default Configuration را بزنید و بر روی Reset Configuration کلیک کنید. پیکربندی کارخانه بازنشانی شده بود.

تنظیمات BRIDGE میکروتیک شیراز

افزودن پورت‌ها به‌منظور انتقال ترافیک از طریق تجهیزات MikroTik در یک رابط سیمی و WiFi. در غیر این صورت، دستگاه های ما فقط با یکدیگر صحبت می کنند. برای انجام این کار، روی دکمه + در منوی Bridge کلیک کنید (پنجره ای مانند تصویر زیر باز می شود)، نام پل را اختصاص دهید و روی OK کلیک کنید.

به تب Ports بروید، روی + کلیک کنید و پورت Wlan1 را در خط Interface اضافه کنید. در خط Bridge، bridge1 را که قبلاً ایجاد شده بودیم انتخاب کنید. OK را بزنید. دوباره روی + کلیک کنید و Ether1port را ایجاد کنید: