نصب و راه اندازی داشبورد گزارشات مدیریتی توسط powerbi در شیراز

نصب و کانفیگ power bi سرور در شیراز

در این وبلاگ سؤالات مصاحبه Power BI ، ما در مورد مهمترین سؤالات مصاحبه مربوط به صدور گواهینامه Power BI بحث خواهیم کرد که به شما در ایستادگی در مصاحبه کمک خواهد کرد.

Power BI در اواخر سال 2013 پس از تصمیم مایکروسافت تصمیم گرفت که لوازم اضافی اکسل را برای ایجاد یک ابزار کامل و جدید مستقل ترکیب کند. Power BI عامل اصلی مؤثر در رشد مایکروسافت در حوزه هوش تجاری و تجسم اطلاعات در سال 2016-17 بوده است. در زیر تصویر تغییر موقعیت سازمانها در دامنه تجسم داده ها مطابق با گارتنر است:

مقایسه-Power BI مصاحبه مصاحبه- شیراز

همانطور که می بینید یک لحظه مهم مایکروسافت در سال 2017 در مقایسه با سال 2016 وجود دارد و این عمدتا به دلیل سهم   شیراز Power BI است. اگر هنوز در مورد انتقال به حوزه Power BI قانع نشده باشید ، در زیر تصویر ایده ای درباره بازار فعلی Power BI به شما می دهد:

Trends Power BI – سؤالات مصاحبه با Power BI – Edureka

در این وبلاگ سؤالات مصاحبه Power BI ، سوالات متداول را توسط مصاحبه کنندگان جمع آوری کرده ام. این سوالات پس از مشاوره با کارشناسان برتر صنعت در زمینه تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم اطلاعات جمع آوری می شود. اگر می خواهید با اصول اولیه Power BI مسواک بزنید ، می توانید به این بلاگ Power BI Tutorial نگاهی بیندازید. حتی می توانید بعد از دوره ، مجوز Power BI دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در زیر کلیک کنید

بنابراین ، در اینجا 50 سؤال و پاسخهای مصاحبه با قدرت برتر 50 BI وجود دارد که به احتمال زیاد توسط مصاحبه کننده درخواست می شود. برای سهولت در دسترسی شما ، من سؤالات مصاحبه Power BI را طبقه بندی کرده ام:

Power BI مصاحبه ها و پاسخ ها

سوالات مصاحبه Power BI – سوالات عمومی
1) بخش های راه حل هوش تجاری کسب و کار سلف سرویس مایکروسافت چیست؟
جواب: مایکروسافت دارای دو بخش برای Self-Service BI است

بخش هایی از BI مربوط به خدمات شخصی
Excel BI Toolkit این امکان را به کاربران می دهد تا با وارد کردن داده از منابع مختلف و داده های مدل با توجه به نیاز گزارش ، یک گزارش تعاملی ایجاد کنند.

Power BI چیست؟

جواب: Power BI یک محیط اشتراک گذاری داده های مبتنی بر ابر است. هنگامی که گزارش هایی را با استفاده از پرس و جو ، Power Pivot و Power View تهیه کردید ، می توانید بینش خود را با همکاران خود به اشتراک بگذارید. اینجاست که Power BI وارد معادله می شود. Power BI ، که از لحاظ فنی جنبه ای از SharePoint به صورت آنلاین است ، به شما امکان می دهد کتابهای کاری Excel را در ابر بارگذاری کرده و آنها را با یک گروه انتخابی از همکاران به اشتراک بگذارید. نه تنها این ، بلکه همکاران شما می توانند با استفاده از گزارشات شما برای اعمال فیلترها و کارخانجات برای برجسته کردن داده ها استفاده کنند. آنها توسط Power BI تکمیل شده اند ، روشی ساده برای به اشتراک گذاری تحلیل و بینش شما از ابر مایکروسافت.

ویژگی های Power BI به شما امکان می دهد:

ارائه ها و نمایش داده شد با همکاران خود به اشتراک بگذارید.
پرونده Excel خود را از منابع داده ای که می توانند در سایت یا در ابر باشند ، به روز کنید.
نمایش خروجی در چندین دستگاه. این شامل رایانه های شخصی ، رایانه لوحی و دستگاه های تلفن همراه با قابلیت HTML 5 است که از برنامه Power BI استفاده می کنند.
اطلاعات خود را با استفاده از پردازش زبان طبیعی (یا Q&A ، همانطور که مشخص است) انجام دهید.
4) Power BI Desktop چیست؟
جواب: Power BI Desktop یک برنامه دسک تاپ رایگان است که می تواند درست روی رایانه شخصی شما نصب شود. Power BI Desktop با ارائه اطلاعات پیشرفته اکتشاف داده ها ، شکل دهی ، مدل سازی و ایجاد گزارش با تجسمات بسیار تعاملی با سرویس Power BI به طور منسجم کار می کند. می توانید کار خود را در یک پرونده ذخیره کنید یا داده ها و گزارش های خود را درست در سایت Power BI خود منتشر کنید تا با دیگران به اشتراک گذاشته شود.

جهت نصب و راه اندازی powerbi در شیراز با ما تماس بگیرید تیم طراحی و شبکه لاندا 09171102550

5) Power BI به چه منبع داده ای می تواند وصل شود؟
جواب: لیست منابع داده برای Power BI گسترده است ، اما می تواند به صورت زیر طبقه بندی شود:

پرونده ها: داده ها را می توان از Excel (.xlsx ، xlxm) ، پرونده های Power BI Desktop (.pbix) و مقدار جدا شده کاما (.csv) وارد کرد.
بسته های محتوا: این مجموعه ای از اسناد یا پرونده های مرتبط است که به صورت گروهی ذخیره می شود. در Power BI ، دو نوع بسته بندی محتوا وجود دارد ، اول اینکه از ارائه دهندگان خدمات مانند Google Analytics ، Marketo یا Salesforce و دوم آنهایی که توسط سایر کاربران در سازمان شما ایجاد و به اشتراک گذاشته می شوند.
اتصالات به بانکهای داده و سایر مجموعه های داده ها مانند Azure SQL ، Databaseand SQL ، داده های جدولی و خدمات تجزیه و تحلیل سرور و غیره.
6) بلوک های ساختمانی در Power BI چیست؟
جواب: موارد زیر عبارتند از: Blocks Building (یا) اجزای اصلی Power BI:

مثال: نمودار پای ، نمودار خط ، نمودار کنار نوار ، نمایش گرافیکی داده های منبع در بالای نقشه جغرافیایی ، نقشه درخت و غیره.
مجموعه داده ها: Dataset مجموعه ای از داده هایی است که از Power BI برای ایجاد تجسمات خود استفاده می کند.
مثال: برگه های اکسل ، جداول سرور Oracle یا SQL.
گزارش ها: گزارش مجموعه ای از تجسماتی است که در یک یا چند صفحه با هم ظاهر می شوند.
مثال: فروش براساس کشور ، ایالت ، گزارش شهر ، گزارش عملکرد لجستیک ، سود توسط محصولات و غیره
داشبورد: داشبورد نمایش یک لایه از تجسم های متعدد است ، یعنی می توانیم یک یا چند تجسم را در یک لایه صفحه ادغام کنیم.
مثال: داشبورد فروش می تواند نمودارهای پای ، نقشه های جغرافیایی و نمودارهای میله ای داشته باشد.
کاشی: کاشی یک تجسم واحد در گزارش یا داشبورد است.
مثال: نمودار پای در داشبورد یا گزارش

 

انواع مختلف فیلترها در گزارشات Power BI  شیراز چیست؟

فیلترها- سؤالات مصاحبه در زمینه برق BI – EdurekaAns: Power BI گزینه های مختلفی را برای فیلتر گزارش ، داده و تجسم فراهم می کند. در زیر لیست انواع فیلترها آمده است.

فیلترهای سطح بصری: این فیلترها فقط بر روی تجسم فردی کار می کنند و میزان داده هایی را که تجسم می تواند ببیند کاهش می دهد. علاوه بر این ، فیلترهای سطح بصری می توانند داده ها و محاسبات را فیلتر کنند.
فیلترهای سطح صفحه: این فیلترها در سطح صفحه گزارش کار می کنند. صفحات مختلف در یک گزارش مشابه می توانند فیلترهای سطح صفحه متفاوتی داشته باشند.
فیلترهای سطح گزارش: فیلترها در کل گزارش کار می کنند ، همه صفحات را فیلتر می کنند و تصاویر موجود در گزارش را شامل می شوند.
می دانیم که Power BI visual دارای ویژگی های متقابل است و همین امر باعث می شود فیلتر یک گزارش نسیم شود. فعل و انفعالات بصری مفید هستند ، اما آنها محدودیت هایی دارند:

فیلتر به عنوان بخشی از گزارش ذخیره نمی شود. هر زمان که گزارشی را باز کنید ، می توانید با فیلترهای تصویری بازی کنید اما امکان ذخیره فیلتر در گزارش ذخیره شده وجود ندارد.
فیلتر همیشه قابل مشاهده است. گاهی اوقات شما می خواهید یک فیلتر برای کل گزارش ، اما شما نمی خواهید هیچ نشانه بصری از فیلتر استفاده شود.

 

 بسته های محتوا در Power BI چیست؟

جواب: بسته های محتوا برای خدمات ، راه حل های از پیش ساخته شده برای خدمات محبوب به عنوان بخشی از تجربه Power BI است. مشترک یک سرویس پشتیبانی شده ، می تواند به سرعت از Power BI به حساب کاربری خود متصل شود تا داده های خود را از طریق داشبورد زنده و گزارش های تعاملی که برای آنها از قبل ساخته شده است ، ببیند. مایکروسافت بسته های محتوا را برای سرویس های محبوب مانند Salesforce.com ، Marketo ، Adobe Analytics ، Azure Mobile Engagement ، CircuitID ، comScore Digital Analytix ، Quickbooks Online ، SQL Sentry و tyGraph منتشر کرده است.

بسته های محتوای سازمانی به کاربران ، متخصصان BI و یکپارچه سازنده سیستم ابزارهایی را برای ساخت بسته های محتوای خاص خود ارائه می دهند تا داشبورد ، گزارش ها و مجموعه داده های هدفمند را در سازمان خود به اشتراک بگذارند.

 

DAX چیست؟

جواب: برای انجام محاسبات اساسی و تجزیه و تحلیل داده ها بر روی داده های محوری در قدرت ، از عبارت تحلیل داده ها (DAX) استفاده می کنیم. این زبان فرمول است که برای محاسبه ستون محاسبه شده و فیلد محاسبه شده استفاده می شود.

DAX روی مقادیر ستون کار می کند.
DAX نمی تواند داده ها را تغییر داده یا وارد کند.
ما می توانیم ستون و اندازه گیری محاسبه شده را با DAX ایجاد کنیم اما نمی توانیم ردیف ها را با استفاده از DAX محاسبه کنیم.
نمونه نحو فرمول DAX:

برای اندازه گیری به نام کل فروش ، مقدار جدول در ستون [SalesAmount] را در جدول فروش محاسبه کنید.

DAX – سؤالات مصاحبه Power BI – Edureka

الف – اندازه گیری نام
B- = – شروع فرمول را نشان می دهد
C- عملکرد DAX
د- پرانتز برای عملکرد Sum
E- جدول مرجع
F- نام ستون مرجع

10) رایج ترین توابع DAX مورد استفاده چیست؟
جواب: در زیر برخی از متداول ترین عملکرد DAX ذکر شده است:

SUM ، MIN ، MAX ، AVG ، COUNTROWS ، DISTINCTCOUNT
اگر ، و ، یا ، SWITCH
ISBLANK ، ISFILTERED ، ISCROSSFILTERED
ارزش ها ، ALL ، فیلتر ، محاسبه ،
UNION ، INTERSECT ، EXCEPTT ، NATURALINNERJOIN ، NATURALLEFTEROUTERJOIN ،
SUMMARIZECOLUMNS ، ISEMPTY ،
VAR (متغیرها)
GEOMEAN ، MEDIAN ، DATEDIFF
11) عملکرد FILTER چگونه استفاده می شود؟
جواب: عملکرد FILTER یک جدول را با شرایط فیلتر اعمال شده برای هر یک از سطرهای جدول منبع خود برمی گرداند. عملکرد FILTER به ندرت در انزوا استفاده می شود ، به طور کلی به عنوان پارامتر عملکردهای دیگر مانند CALCULATE مورد استفاده قرار می گیرد.

FILTER یک تکرارکننده است و بنابراین می تواند عملکرد را در جدولهای منبع بزرگ تأثیر منفی بگذارد.
منطق فیلتر پیچیده می تواند مانند ارجاع به یک معیار در بیان فیلتر استفاده شود.
FILTER (MyTable ، [فروش متریک]> 500)
12) ویژه یا منحصر به فرد در مورد توابع CALCULATE و محاسبه گر چیست؟
جواب: اینها تنها کارکردهایی هستند که به شما امکان می دهند زمینه فیلترها از اقدامات یا جداول را تغییر دهید.

آموزش Microsoft BI Power در شیراز
جلسات مربی تحت عنوان مربیان مطالعات موردی در مورد زندگی و ارزیابی ارزیابی دسترسی به طول عمر
به متن فیلتر نمایش داده شدگان اضافه کنید.
زمینه فیلتر را از نمایش داده شدها رد کنید.
زمینه فیلتر موجود را از نمایش داده شد.
محدودیت ها:

پارامترهای فیلتر فقط می توانند همزمان در یک ستون کار کنند.
پارامترهای فیلتر نمی توانند یک متریک را ارجاع دهند.
13) تابع جدول مشترک برای گروه بندی داده ها چیست؟
جواب: خلاصه ()

عملکرد گروه اصلی در SSAS.
روش توصیه شده این است که جدول و گروه را بر اساس ستون ها مشخص کنید اما متریک نیست. می توانید از عملکرد ADDCOLUMNS استفاده کنید.
SUMMARIZECOLUMNS

گروه جدید بر اساس عملکرد SSAS و Power BI Desktop؛ کارآمدتر.
گروه را بر اساس ستون ها ، جدول و عبارات مشخص کنید.
14) مزایای استفاده از متغیرها در DAX چیست؟
جواب: در زیر برخی از مزایا ذکر شده است:

 

هزینه راه اندازی سرور پاور بی آی power bi در شیراز چقدر می باشد

با اعلام و ارزیابی یک متغیر ، متغیر می تواند چندین بار در یک بیان DAX مورد استفاده مجدد قرار گیرد ، بنابراین از پرس و جوهای اضافی پایگاه داده منبع جلوگیری می شود.
متغیرها می توانند عبارات DAX را برای تفسیر بصری / منطقی تر کنند.
متغیرها فقط به اندازه گیری یا پرس و جو مورد نظر خود محدود می شوند ، نمی توان آنها را بین اقدامات ، نمایش داده شد یا در سطح مدل به اشتراک گذاشت.
15) چگونه می توانید معیارهای ماه X X را از طریق DAX در برابر یک تقویم غیر استاندارد ایجاد کنید؟
جواب: راه حل شامل:

عملکرد CALCULATE برای کنترل (تصاحب) زمینه فیلتر اقدامات.
ALL برای حذف فیلترهای موجود در بعد تاریخ.
فیلتر کنید تا از کدام سطر از بعد تاریخ استفاده کنید.
روش دیگر ، ممکن است از ظروف استفاده شود:

محاسبه (FILTER (ALL (ATE DATE ‘) ، …….))
16) افزودنیهای مختلف اکسل BI چیست؟
جواب: در زیر مهمترین افزودنی BI به اکسل آورده شده است:

Power Query: به یافتن ، ویرایش و بارگیری داده های خارجی کمک می کند.
Power Pivot: عمدتا برای مدل سازی و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود.

Power View: برای طراحی گزارش های بصری و تعاملی استفاده می شود.
Power Map: به نمایش بینش در نقشه 3D کمک می کند.
سؤالات مصاحبه مربوط به برق BI – محور قدرت
17) Power Pivot چیست؟
جواب: Power Pivot افزونه ای برای مایکروسافت اکسل 2010 است که شما را قادر می سازد میلیون ها ردیف داده از چندین منبع داده را به یک کارنامه جداگانه اکسل وارد کنید. این امکان را به شما می دهد تا بین داده های ناهمگن روابط ایجاد کنید ، ستون های محاسبه شده و اقدامات با استفاده از فرمول ها را ایجاد کنید ، PivotTables و PivotCharts را بسازید. سپس می توانید داده ها را بیشتر تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید بدون نیاز به کمک فناوری اطلاعات ، تصمیم های شغلی به موقع بگیرید.

 

کلمات کلیدی: نصب و راه اندازی پاور بی آی در شیراز, آموزش power bi , نصب پاور بی آی, آموزش ساخت داشبورد گزارشات مدیریتی محصولات هوش تجاری هوش تجاری در شیراز